Sítotisk

Zpět na tisk

Sítotisk

Sítotiskovou technologií lze potiskovat všechny běžné druhy materiálů včetně kovu, kůže, papíru, dřeva, skla, keramiky, samozřejmostí jsou umělé hmoty i textil jakéhokoli složení. Jednoznačnou výhodou sítotisku je naprostá barevná stálost, trvanlivost potisku a současně příznivá cena.
Princip tisku spočívá v protlačování barvy přes prostupná místa šablony na průtiskový materiál. Na spodní stranu síta se nanese světlocitlivá emulze a nechá se ve tmě uschnout. Ve vakuovém rámu se na síto přiloží čitelná pozitivní montáž (montování prvků – textu, kresby, fotografie), pak následuje osvit pod UV lampami. Emulze se v okolí kresby vytvrdí (tedy se stane ve vodě nerozpustnou). Místa, která zůstanou neosvětlena se emulze ve vodě odplaví a zprůchodní. Po usušení provedeme retuš a můžeme tisknout. Síto se skládá z rámu z kovu, dřeva, plastu na který je napnutá síťovina – uhelon, nivold, hedvábí (přírodní nebo umělé hedvábí), kovová vlákna apod. Síťovina může mít různou hustotu ok, počítaných počet ok/cm2. Napíná se ručně pod rám, jako malířské plátno nebo pomocí hydraulického zařízení, které rám napíná všemi směry současně.

Obory naší činnosti v heslech:

Sítotisk, Rotační sítotisk, Sítotisk na textil, Tamponový tisk, Signmaking, Tisk, Reklamní předměty, Oděvy, Grafické návrhy, Tašky, Zakázková výroba, Tiskoviny, Kalendáře, Diáře, Reklamní textil, Samolepky, Potisk textilu, Reklamní cedule, Tiskové technologie, Outdoor reklama, Design, Propagační materiály, Katalogy, Promostolky Spranz, Matmaxx, Vinomaxx, Creativ design, Blackmaxx